Ve čtvrtek 4. září se třídy 6.A a 6.B vydaly na adaptační kurz do Orlických hor. Naším cílem byl Penzion Černá Voda v Orlickém Záhoří, kde jsme nejprve odložili zavazadla, a poté autobusem pokračovali do Neratova. Zde jsme měli možnost prohlédnout si unikátní kostel s prosklenou střechou, který všechny velmi zaujal. Nechyběla ani malá zastávka v místním bistru, kde si žáci koupili něco dobrého na cestu.
Odtud jsme vyrazili na pěší túru zpět k penzionu, kde nás čekal skvělý oběd, a to borůvkové knedlíky. Po odpočinku se žáci převlékli do plavek a vyrazili na paddleboardy, zahráli si fotbal a využili dalších možností sportovního vyžití, které penzion nabízí.
Odpoledne pokračovalo ve znamení seznamovacích aktivit, během nichž se žáci učili spolupracovat, hledat společné vlastnosti a více komunikovat nejen v rámci své třídy, ale i mezi oběma kolektivy. Večeře v podobě boloňských špaget všechny příjemně zasytila a po ní následovaly další skupinové hry zaměřené na vzájemnou důvěru a spolupráci. Energii měli žáci stále na rozdávání, a tak o dobrou náladu nebyla nouze ani před večerkou.
Druhý den jsme se vrátili zpět do Dobrušky, tentokrát už s novými zážitky, společnými vzpomínkami a hlavně s pocitem, že nás tento společný čas stmelil.
Natálie Dejlová, Ondřej Dohnal, Denisa Štěpová a Renata Kubešová