Úvod > Žáci a rodiče > Stalo se ve škole > Jak na vztahy ve třídě a na rizika závislostí

Jak na vztahy ve třídě a na rizika závislostí

Pro žáky 6. ročníků byla objednána beseda z organizace Od5k10 z Rychnova nad Kněžnou se zaměřením na vztahy ve třídě. Program motivoval směrem k vzájemnému přátelství, spolupráci, respektu a úctě. Obsahoval interaktivní aktivity, audiovizuální ukázky a silné příběhy. Učitelé získali zpětnou vazbu o situaci ve třídě. Pro 7. ročníky byl připraven program, který poskytl žákům pravdivé informace o důsledcích nadměrné konzumace alkoholu a o rizicích konzumace dětmi a mladistvými. Lektor řešil různé rizikové situace spojené s opilostí. Druhá hodina programu byla zaměřena na poskytnutí informací o důsledcích kouření i o užívání elektronických cigaret a o nevhodnosti energetických nápojů.

Programy byly hrazeny z dotačního programu Královéhradeckého kraje.

Čížková Jana, ŠMP